Loading Events
  • This event has passed.

Konferencja “O Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji – nie tylko w kontekście rozwoju i technologii”

15 maja @ 10:00 - 16:00

Dziś mieliśmy przyjemność uczestniczyć w konferencji poświęconej Zintegrowanemu Systemowi Kwalifikacji (ZSK), organizowanej przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Instytut Badań Edukacyjnych. Wydarzenie to, będące częścią obchodów dwudziestolecia Polski w Unii Europejskiej, skupiło się na roli ZSK w sektorach gospodarki i budownictwa.

Podczas konferencji poruszono kluczowe tematy związane z ZSK:

🔹 Wyzwania i perspektywy ZSK – Omówiono główne przeszkody i możliwości, które stoją przed Zintegrowanym Systemem Kwalifikacji.
🔹 Edukacja a walidacja – Dyskutowano o wzajemnym wpływie tych dwóch obszarów oraz o znaczeniu jakości walidacji i wiarygodności certyfikatów.
🔹 Znaczenie certyfikatów kwalifikacji wolnorynkowych – Przedstawiono, jak te certyfikaty są postrzegane przez pracodawców i różne branże.

Wiedza i doświadczenia wymienione podczas tej konferencji przyczynią się do dalszego rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, co z kolei wpłynie na poprawę jakości edukacji oraz rynku pracy w Polsce.

Dziękujemy organizatorom za doskonale przygotowane wydarzenie i możliwość uczestniczenia zarówno osobiście, jak i online. To była wartościowa okazja do nawiązania kontaktów i pogłębienia wiedzy na temat ZSK.

15 maja @ 10:00 - 16:00
Event Category:
Skip to content