Uczestniczyliśmy w Konferencji “O Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji – nie tylko w kontekście rozwoju i technologii”

Uczestniczyliśmy w Konferencji “O Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji – nie tylko w kontekście rozwoju i technologii”

Dziś mieliśmy przyjemność uczestniczyć w konferencji poświęconej Zintegrowanemu Systemowi Kwalifikacji (ZSK), organizowanej przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Instytut Badań Edukacyjnych. Wydarzenie to, będące częścią obchodów dwudziestolecia Polski w Unii Europejskiej, skupiło się na roli ZSK w sektorach gospodarki i budownictwa.

 

Podczas konferencji poruszono kluczowe tematy związane z ZSK:

 

🔹 Wyzwania i perspektywy ZSK – Omówiono główne przeszkody i możliwości, które stoją przed Zintegrowanym Systemem Kwalifikacji.
🔹 Edukacja a walidacja – Dyskutowano o wzajemnym wpływie tych dwóch obszarów oraz o znaczeniu jakości walidacji i wiarygodności certyfikatów.
🔹 Znaczenie certyfikatów kwalifikacji wolnorynkowych – Przedstawiono, jak te certyfikaty są postrzegane przez pracodawców i różne branże.

 

Wiedza i doświadczenia wymienione podczas tej konferencji przyczynią się do dalszego rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, co z kolei wpłynie na poprawę jakości edukacji oraz rynku pracy w Polsce.

 

Dziękujemy organizatorom za doskonale przygotowane wydarzenie i możliwość uczestniczenia zarówno osobiście, jak i online. To była wartościowa okazja do nawiązania kontaktów i pogłębienia wiedzy na temat ZSK.

Galeria zdjęć:

Skip to content